SSG
  Login or Zarejestruj się
•  Twój Profil  •  Kontakt  •  Downloads  •   Galeria  •  Forum  •
Myśl chwili
Czy idąc na ryby stroisz się niedbale? To pomyśl, ryby jak kobiety wygląd twój zadbany ceni się niestety!
Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Działy
· FAQ
· Linki
· Poleć SSG
· Statystyki
· Szukaj
· Wyślij artykuł
· Wyślij zdjęcie
Ostatnio na forum
Ostatnie 20 wpisów

Zdrowych Wesołych Świąt
Dodany przez wind w Pobocze - 24.12.2015 o 21:55:25

CHŁOPAKI ŻYJECIE?
Dodany przez Jotes w Pobocze - 18.05.2015 o 13:29:22

Wesołych Świąt
Dodany przez splawik66 w Pobocze - 06.04.2015 o 17:42:17

Mormyszki - abc
Dodany przez Docio w Kącik podlodowy - 03.03.2015 o 12:12:17

Przelotki bałałajki, bałałajka - cewnik foleya
Dodany przez GaGacek w Kącik podlodowy - 02.03.2015 o 15:26:41

Pasek powiadomień
Dodany przez Docio w FAQ - 22.02.2015 o 08:46:08

feeder/picker
Dodany przez Docio w Sprzęt - 07.02.2015 o 10:48:31

Łowimy śledzie.
Dodany przez jjjan w Kącik spinningowy - 11.01.2015 o 22:00:59

Walka z nadwagą
Dodany przez zamki w Pobocze - 24.12.2014 o 00:08:15

PP2
Dodany przez Docio w Pobocze - 18.12.2014 o 16:57:49

Soczewka 2014
Dodany przez jjjan w Strefowe spotkania - 09.10.2014 o 12:49:49

Narew 2014
Dodany przez zamki w Strefowe spotkania - 19.09.2014 o 07:05:12

Program antywirusowy
Dodany przez Jarpo w Pobocze - 10.08.2014 o 22:51:20

Taaakaaa ryba
Dodany przez zamki w Kącik spinningowy - 22.06.2014 o 14:30:28

A może sezon 2013/2014?
Dodany przez Czez w Kącik podlodowy - 05.02.2014 o 19:51:31

Na luzie - part. 2 ;)
Dodany przez Jotes w Pobocze - 17.01.2014 o 09:52:56

Powitanie
Dodany przez Jotes w Pobocze - 12.01.2014 o 14:09:36

Wędki 3 częściowe 330 dł 2,75lbs
Dodany przez Docio w Sprzęt - 30.12.2013 o 21:22:44

Planowanie wycieczki 2014
Dodany przez Docio w Pobocze - 07.12.2013 o 23:52:47

Komp nawalił
Dodany przez the_animal w Pobocze - 02.12.2013 o 09:38:19

[ SSG ]

Docendo discimus
Ostatnie komentarze
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Nie, ma na imię Stanisław.
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Dociu hm no tak zmieniłem numer telefonu, ale zaraz to nadrobię na pw, dawno...
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Dzwoniłem do Ciebie ale ciągle poczta się odzywa. Połapać niespecjalnie poł...
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Bry :) Połapałeś coś nie coś Dociu, czy tylko zrobiłeś sobie rekonesans ? W...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Już ja widzę kapcie. Niech no tylko Wisła zamarźnie to zaraz będziesz dziury...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Siema Quartzu, nie ma czasu na pisanie - ryby, ryby, ryby, ryby. Poczekaj do...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Ano godny. Ale czy zaraz przeciwnik? Coś się Paweł opierdzielasz ;), nikt n...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Zgadzam się - "Godny przeciwnik. Szacun." :)
akabar w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Gratki i pozdrawiam.
Docio w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Nic tylko gratulacje dla kunsztu i życzenia dalszego szczęścia. W końcu sprz...
SSG: Forum

SSG :: Zobacz temat - CHŁOPAKI ŻYJECIE?
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
the_animal
Bajarz II st.
Bajarz II st.

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 9:43 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pytam bo taka cisza jakaś dziwna zimowa jak by Wink
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 11:02 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wszyscy śpią jak miśki. Smile Aby do wiosny. Smile

Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 7:12 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Trzeba rozkręcić forum. Długo je czytałem, teraz czas na rejestrację:-)

Ostatnio zmieniony przez gauger dnia Czw Paź 20, 2016 5:38 am, w całości zmieniany 3 razy
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 7:39 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cisza i spokój. Każdy zagłębiony w swoich problemach. A ja kombinuję nad połączeniem kilku słów z fotkami znad Narwi, z nad której akurat wróciłem. Smile

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 8:07 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja już się wziąłem i coś tam kleję ... Wink

Strefowy Łowca Bocianów
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Jotes
Praktyk I st.
Praktyk I st.

PostWysłany: Pon Sie 25, 2014 8:18 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

wind napisał:
A ja już się wziąłem i coś tam kleję ... Wink

A co w długie wieczory małego modelarza sklejasz? Spoko, wiem o co biega i czekam na to. Wink
zamki
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 6:10 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Docio napisał:
Cisza i spokój. Każdy zagłębiony w swoich problemach. A ja kombinuję nad połączeniem kilku słów z fotkami znad Narwi, z nad której akurat wróciłem. Smile

Zbigniew brykasz gdzieś nad wodę?
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 6:46 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Niestety nie. Ostatnio wyjątkowo kiepsko się czuję, choć w oczy do tego się nie przyznam a już na pewno nie wrogowi. Very Happy
Szkoda, bo mam do wypróbowania nowy teleskop. Zima jednak jeszcze nie nadeszła a druga połowa września i październik może być wyjątkowo uprzejmy dla wędkarzy. Sprzętu nie złożyłem i jestem gotów jak tylko mi przejdzie.

Bajarz mistrz
Bajarz mistrz

PostWysłany: Pią Paź 17, 2014 2:15 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Docio napisał:
Ostatnio wyjątkowo kiepsko się czuję,

To jest nas już dwóch. Miesiąc temu straciłem nagle w bardzo dużym stopniu ostrość widzenia. Żadne okulary nie pomagają ... Na zewnątrz czuję się jak kret na plaży - wszystko jest we mgle. Nie mogę prowadzić samochodu bo nie widzę świateł ani znaków.

Nie piszę tego, żeby się powyżalać ale po wielu wizytach u kilku specjalistów nadal nie wiem co jest przyczyną i szukam rozwiązania na własną rękę "surfując" po internecie i rozmawiając z ludzmi.

Jeden okulista (chirurg od katarakty - zaćmy) stwierdził, że mam poważną kataraktę w prawym oku i minimalną w lewym. Problem, że ja od dziecka prawie nie używam prawego oka bo miałem wypadek i operację - dostrzegam nim tylko kolorowe plamy. Drugi okulista (zachowawczy) po zbadaniu uznał, że faktycznie mam niewielką kataraktę ale nie poleca operacji i twierdzi, że katarakta nie rozwija sie nagle z dnia na dzień. Jeszcze dzień wcześniej zanim to nastąpiło pracowałem nad fotkami z wędkarskiej wyprawy i wszystko ostro widziałem (oczywiście w okularach).

Objawy są nietypowe - wszystkie jasne obiekty powodują natychmiastowe rozmycie obrazu. Nie jestem w stanie przeczytać pisma na kartce bo biała kartka rozmywa tekst. Żeby napisać ten tekst mam specjalne okulary, które zamówiłem do super ostrego widzenia przy majsterkowaniu (zasięg 30-40 cm). W pomieszczeniu z ograniczonym światłem widzę wszystko bardzo dobrze. Na zewnątrz (zwłaszcza jak jest słoneczny dzień) - wszystko jest za mgłą. Lśniące części samochodów powodują efekt "starburst" (wybuch gwiazdy) i kompletnie mnie oślepiają - nie pomaga żadne mrużenie oczu.

Zrobiłem badania krwi i wykazały duże (ponad normę) stężenie glukozy we krwi. Doktor stwierdził, że mam cukrzycę. Faktem jest, że od dawna i jeszcze dzień przed badaniami pochłaniałem sporo słodyczy. Trzy tygodnie temu odstawiłem cukier, ciasta i inne słodkości - wzrok nadal do dupy. Kupiłem glucometer i sprawdzam od 3 dni poziom glukozy 4 razy dziennie - pokazuje, że cukier mam w normie (78 - 126).

Piszę o tym bo może ktoś z Waszych znajomych miał podobne objawy ... Z doktorami w USA mam jak najgorsze doświadczenia. Jak sam nie znajdę przyczyny to oni pomogą mi tylko w amputacji portfela.
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sob Paź 18, 2014 6:54 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A czemu nie? Ponarzekać czasem warto bo niemoc ustępuje i humor się poprawia.
To co opisujesz ze "starbust" ma kumpel. Nie mam pojęcia, czy to jest ta sama przyczyna ale jemu pomogły przyciemniane szkła. Nie, nie przeciwsłoneczne lecz przyciemniane szkła optyczne 30% z warstwami ochronnymi w tym filtrem polaryzacyjnym.
Zrobiło mu się to niedługo po maturze a właściwie nie samo lecz po dość ciężkim pobiciu. Mianowicie, o ile dobrze zrozumiałem i pamiętam, to odkleiła mu się siatkówka w oku i dokoła wszystko tak mocno świeciło, że pomagało jedynie zamknięcie powiek.

Bajarz mistrz
Bajarz mistrz

PostWysłany: Sob Paź 18, 2014 11:10 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Docio, dzięki za podpowiedź. W moim przypadku ciemne nakładki na okulary nic nie pomagają. U mnie to zamglone widzenie wystąpiło bez żadnej gwałtownej lub jasnej przyczyny. Obecnie podejrzewam, że mogło to być spowodowane lekiem który biorę na nadciśnienie (Amlodipine). Właśnie od dwóch dni zmniejszam dawkę i mam już receptę na inną "truciznę". Efekt będzie (albo i nie będzie) dopiero za tydzień. Dodatkowo odkryłem, że nie działa mi prawidłowo tęczówka oka (przysłona). Zakleiłem okulary plastrem i zostawiłem tylko małe dziurki - przez te otworki widzę znowu ostro ... niestety tylko mały fragment otoczenia. Szukam na internecie podobnego przypadku (niewłaściwie zamykającej się tęczówki) ale na razie bez skutku ...
Jotes
Praktyk I st.
Praktyk I st.

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 5:24 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Radzę Ci Krzychu przejrzeć swoje leki, czy nie występuje u Ciebie interakcja farmakologiczna. Lekarze przepisują wszystko w cały świat. Mnie tak załatwiła okulistka. Przepisała mi kropelki na jaskrę, które weszły w konflikt z lekami na nadciśnienie, POCHP i od kręgosłupa. Wszystkie się tak "pogryzły" ze sobą, że dostałem zapalenia spojówek i rogówek. 17 nocy nieprzespanych, ból jak jasna cholera i mało oczu nie straciłem. Przy zapaleniu rogówek występuje rozjeżdżanie obrazu i światłowstręt. Długo dochodziłem do siebie, w zasadzie to wciąż coś się dzieje, a mam jaskrę i teraz jeszcze zaćmę na prawym oku.
Niedawno brałem lek na kręgosłup, wiedząc o jego skutkach ubocznych i właśnie powodował zaburzenia ostrości widzenia i dwojenie w oczach oraz zawroty głowy. Ale ból już miałem w pacierzach taki, że mimo wszystko brałem ten lek. I faktycznie obraz mi się rozjeżdżał, światłowstręt miałem. Wybrałem jeden papierek i przerwałem, bo na dodatek z powodu tych skutków ubocznych miałem stosunek z ptakiem - wy... orła na jedynym schodku w domu. Z tego co pamiętam, Ty też bierzesz leki na kręgosłup?
Przejrzyj ulotki od leków, a jak bierzesz leki na więcej chorób, to sprawdź czy nie wystąpiła interakcja.
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 8:03 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z Jotesem o konflikcie leków już kiedyś rozmawiałem. Ja mam na to jeden niezawodny sposób. Każdą receptę od specjalisty kosultuję ze swoją lekarką prowadzącą, czy aby wszystko będzie O.K. a leki dostaję od kardiologa, ortopedy i diabetologa. Niedługo dojdzie neurolog bo wystarczająco zrzuciłem wagi.
Panowie, musi być jedna osoba, najczęsciej lekarz rodzinny, która ma wgląd w całość i wychwyci konflikty leków lub ich ewentualne interakcje.

Bajarz mistrz
Bajarz mistrz

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 3:06 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jarku, u mnie też stwierdzono zaćmę (kataraktę) ale jak napisałem wcześniej - jeden doktor chce operować a drugi uważa, że jest na razie niegroźna. U nas jest niestety zasada, że jak pójdziesz do chirurga z kaszlem to nie da Ci syropu tylko będzie chciał operować gardło.

Zbyszku, konsultacje z lekarzem rodzinnym (u nas) to ruletka. Zasadnicza różnica w medycynie między USA i Polską jest taka, że w USA jest mnóstwo sprzętu medycznego i dostęp do najbardziej skomplikowanych badań to kwestia godziny lub dwóch a nie tygodni lub miesięcy. Natomiast lekarze u nas są niedokształceni i kompletnie nie dbają o pacjenta - zupełnie odwrotnie niż w Polsce. Od kilku lat sprawdzam wszystkie leki na internecie (dawki, interakcje, skutki uboczne) zanim połknę pierwszą pastylkę. Właśnie tydzień temu uniknąłem być może zejścia bo przepisany lek (Metformin) wziąłem tylko raz i przerwałem. Skutkiem ubocznym tego leku była kwasica mlekowa (zwykle śmiertelna) i statystyki podawały że tylko 9 na 100 000 może tego doświadczyć. Po wykupieniu w aptece i sprawdzeniu na internecie wróciłem do doktora, żeby się upewnić, że mogę bezpiecznie to brać. Lekarz ze śmiechem powiedział mi, że przepisuje to nawet 90-latkom. Po pierwszej tabletce miałem wszystkie objawy kwasicy mlekowej. Telefon do doktora i kazał mi natychmiast przerwać. Gdybym nie uświadomił się na internecie to sraczkę i utratę oddechu przypisałbym schabowemu na kolację ...

Wczoraj odkryłem dobrą stronę medyczną o problemach ze wzrokiem. Niestety wymieniają aż 76 przyczyn zamglonego widzenia ... z których wiele może mnie dotyczyć. Czas leci (to już 5 tygodni) a ja nadal wszystko widzę za mgłą bo tęczówki nie zamykają się do właściwego poziomu. W przyszłym tygodniu idę do kolejnego specjalisty ...

A teraz angdota o amerykańskim chirurgu ocznym z którym miałem "przyjemność" tydzień temu. Po pierwszej wizycie i wstępnych badaniach stwierdził, że lewe oko jest OK ale mam kataraktę (zaćmę) w prawym oku i on to będzie operować. Na drugiej wizycie powiedziałem mu, że ja od wypadku w dzieciństwie prawie nie używam prawego oka więc problem jest w lewym oku. Na to on stwierdził z uśmiechem: " Nie ma sprawy - zoperuję ci lewe oko na kataraktę ..."
Jotes
Praktyk I st.
Praktyk I st.

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 3:59 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Piwoniusz napisał:
Natomiast lekarze u nas są niedokształceni i kompletnie nie dbają o pacjenta - zupełnie odwrotnie niż w Polsce.

Dzieli nas wielka woda, więc z tej przyczyny pewnie ulegasz sile sugestii środków masowego przekazu, bo z pewnością nie bezpośrednim relacjom pacjentów lub z własnego doświadczenia.
Nasi też są "orzeszki". A to pacjenta w ciężkim stanie nie przyjmą i musi umrzeć na schodach szpitala, czy przychodni. A to karetki nie wyślą do ciężkiego stanu i pacjent umiera. A to do 2,5 rocznej dziewczynki karetka nie dojeżdża na czas i następuje zgon. A to... Mógłbym tak jeszcze dużo miejsca zapisać.
Żona mi zachorowała na rzadką i ciężką chorobę, "douczona" polska lekarka stwierdziła, że jest to choroba przewlekła, to ona nie potrafi pomóc. A w ogóle, to zamiast siedzieć na zwolnieniu lekarskim, żona powinna szanować pracę, bo dzisiaj trudno o nią i trzeba ją szanować. Babsko niedouczone, nie rozpoznało choroby, tylko jeszcze poniżała. Dopiero inny lekarz - wojskowy - postawił prawidłową diagnozę. Żona już nie wróci nigdy do pracy, w ZUSie dostała od razu jedynkę inwalidzką! A do najbliższego lekarza od tej choroby jeździ do Warszawy, bo nawet Łódź nie ma takich specjalistów.
Własnych doświadczeń - przykrych doświadczeń! - z lekarzami nie będę opisywał, bo nie chcę się uzewnętrzniać. A zresztą, ja to pikuś przy tych pacjentach z rakiem, którzy w gigantycznych kolejkach oczekują na... śmierć. Bo na co, skoro w ich przypadku liczy się czas - każda godzina.

Waszych lekarzy za takie coś można pociągnąć do odpowiedzialności - naszych się nie da. Kruk, krukowi oka nie wykole, a biegli też nasi lekarze. Sad
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat