SSG
  Login or Zarejestruj się
•  Twój Profil  •  Kontakt  •  Downloads  •   Galeria  •  Forum  •
Myśl chwili
Gdyby miał wędkarz żonę swą młodą, to by tkwił przy niej a nie nad wodą!
Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Działy
· FAQ
· Linki
· Poleć SSG
· Statystyki
· Szukaj
· Wyślij artykuł
· Wyślij zdjęcie
Ostatnio na forum
Ostatnie 20 wpisów

Zdrowych Wesołych Świąt
Dodany przez wind w Pobocze - 24.12.2015 o 21:55:25

CHŁOPAKI ŻYJECIE?
Dodany przez Jotes w Pobocze - 18.05.2015 o 13:29:22

Wesołych Świąt
Dodany przez splawik66 w Pobocze - 06.04.2015 o 17:42:17

Mormyszki - abc
Dodany przez Docio w Kącik podlodowy - 03.03.2015 o 12:12:17

Przelotki bałałajki, bałałajka - cewnik foleya
Dodany przez GaGacek w Kącik podlodowy - 02.03.2015 o 15:26:41

Pasek powiadomień
Dodany przez Docio w FAQ - 22.02.2015 o 08:46:08

feeder/picker
Dodany przez Docio w Sprzęt - 07.02.2015 o 10:48:31

Łowimy śledzie.
Dodany przez jjjan w Kącik spinningowy - 11.01.2015 o 22:00:59

Walka z nadwagą
Dodany przez zamki w Pobocze - 24.12.2014 o 00:08:15

PP2
Dodany przez Docio w Pobocze - 18.12.2014 o 16:57:49

Soczewka 2014
Dodany przez jjjan w Strefowe spotkania - 09.10.2014 o 12:49:49

Narew 2014
Dodany przez zamki w Strefowe spotkania - 19.09.2014 o 07:05:12

Program antywirusowy
Dodany przez Jarpo w Pobocze - 10.08.2014 o 22:51:20

Taaakaaa ryba
Dodany przez zamki w Kącik spinningowy - 22.06.2014 o 14:30:28

A może sezon 2013/2014?
Dodany przez Czez w Kącik podlodowy - 05.02.2014 o 19:51:31

Na luzie - part. 2 ;)
Dodany przez Jotes w Pobocze - 17.01.2014 o 09:52:56

Powitanie
Dodany przez Jotes w Pobocze - 12.01.2014 o 14:09:36

Wędki 3 częściowe 330 dł 2,75lbs
Dodany przez Docio w Sprzęt - 30.12.2013 o 21:22:44

Planowanie wycieczki 2014
Dodany przez Docio w Pobocze - 07.12.2013 o 23:52:47

Komp nawalił
Dodany przez the_animal w Pobocze - 02.12.2013 o 09:38:19

[ SSG ]

Docendo discimus
Ostatnie komentarze
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Nie, ma na imię Stanisław.
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Dociu hm no tak zmieniłem numer telefonu, ale zaraz to nadrobię na pw, dawno...
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Dzwoniłem do Ciebie ale ciągle poczta się odzywa. Połapać niespecjalnie poł...
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Bry :) Połapałeś coś nie coś Dociu, czy tylko zrobiłeś sobie rekonesans ? W...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Już ja widzę kapcie. Niech no tylko Wisła zamarźnie to zaraz będziesz dziury...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Siema Quartzu, nie ma czasu na pisanie - ryby, ryby, ryby, ryby. Poczekaj do...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Ano godny. Ale czy zaraz przeciwnik? Coś się Paweł opierdzielasz ;), nikt n...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Zgadzam się - "Godny przeciwnik. Szacun." :)
akabar w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Gratki i pozdrawiam.
Docio w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Nic tylko gratulacje dla kunsztu i życzenia dalszego szczęścia. W końcu sprz...
SSG: Forum

SSG :: Zobacz temat - Narew 2014
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 6:51 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Do tej pory rozmowy o spotkaniu nad tą piękną rzeką były jedynie kuluarowe. Dziś już można oficjalnie rozpocząć dyskusję nad spotkaniem tym bardziej, że nieco odbiegniemy od schematu. Otóż samo spotkanie ma mieć charakter sumowy, choć niekoniecznie każdy musi na te rybki polować. Ważny jest też czas jaki zestawy będą przebywać w wodzie, więc krótki weekend raczej nie wchodzi w rachubę.
Moja propozycja.
Czas: 14-17.08.2014
15.08 jest wolny od pracy i stąd taki a nie inny termin
Miejsce: Czarnowo (trasa Nowy Dwór Mazowiecki - Serock, droga wzdłuż Narwii)
gdzie:
1 - obozowisko
2 - stanica

Kto będzie chciał, to będzie nocował pod namiotem, kto nie, to musi wcześniej zarezerwować miejsce w stanicy ( cennik ).
opłaty Okręgu Mazowieckiego

To jest jedynie propozycja Smile

I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 3:45 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wchodzę w to ! Smile
Ale....
Ach te moje "ale". Dlatego ludzie czasem mnie nie lubią
Tak sobie gdybam.
1 Myślałem o czymś bardziej odosobnionym. Perspektywa spotkania z miejscową młodzieżą jakoś mnie niepokoi... A drugi brzeg jak zwykle wydaje się ciekawszy..
2 Nie znam miejsca. Jak już zabieramy wędki, to warto żeby coś może... no... złowić. Dlatego trza by taki kompromis żeby ludziom na brzegu, ale i rybom w wodzie żyło się w tym miejscu wygodnie. Może chociaż wiosną tam zajrzeć ?
3 Stanica. Nie mnie decydować, kto jakiego komfortu potrzebuje. Napiszę tylko, że zagryzałem usta z zazdrości jak oglądałem fotki z Twojej/Waszej Zbychu zeszłorocznej traperki...
Ja swoje demokratyczne prawo do głoszenia opinii wykorzystałem. Co Towarzystwo ustali - tak będzie.

PS Wind, kupuj cytryny.... Cool

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 6:46 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ocho Smile zaczął się mój ulubiony temat Very Happy.
Wszem i wobec wiadomo, że szykuję się na spotkanie z sumikiem, ale dla mnie i mojej połowicy ważniejsze będzie spotkanie z Wami. Jak kiedyś wspomniał klasyk Wink " ryby to dodatek do spotkania z kumplami" .
Ale po kolei.
1. Cytryny będą na pewno Very Happy.
2. miejsce dowolne, chociaż wstępnie od ... sierpnia mamy na tapecie wspomniane Czarnowo. Oczywiście pełna traperka wchodzi w grę. Jak najbardziej Wink.
3. o terminie wiążąco będę mógł się opowiedzieć dopiero późną wiosną, ze względu na zabieg naprawczy, jakiemu ma poddać swoje kolanko moja żonka. Jednak proponowałbym opcję poprzednią, czyli spotkanie od poniedziałku. Dlaczego?? Po pierwsze 14 sierpnia to dzień wyjazdu na ostatni letni długi weekend, ze względu na specyfikę branży nie ma szans na wolny właśnie ten dzień. Oczywiście, można spróbować dojechać na miejsce 14tego, ale moim zdaniem nie ma sensu tłuc się popołudniu przez pól Polski, razem z połową Polski Wink, a potem rozbijać po ciemku namiot i na koniec "zdechnięty" siadać do cytrynek. Po drugie, jak wspomniał już Spławik, w długi weekend owa miejscowa młodzież również będzie świętowała. Wobec powyższego bardziej optuję za terminem od poniedziałku czyli, 18 sierpnia. Jeśli będzie dostęp do wody w stanicy (o ile ktoś będzie brał pokój) to możemy posiedzieć do piątku.

Na dziś?? Zawsze i wszędzie dojedziemy się z Wami zobaczyć, ale z powodu wspomnianego zabiegu konkrety po rehabilitacji, mam nadzieję, że w maju, najpóźniej w czerwcu.

Strefowy Łowca Bocianów
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 7:50 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Panowie ja jestem otwarty, ja mam czas. Smile
Splawik, tak, wiosną się tam wybierzemy, jakoś kwiecień-maj. Smile Młodzieży, o dziwo, tam nie ma, gdyż nie ma się gdzie kąpać. Niski ale urwisty brzeg i od razu głęboko. Wszyscy gonią na drugą stronę w okolicy Sidor, gdzie jest mielizna na 3/4 Narwi lub na ujście Wkry do Pomiechówka.
Wind, mnie termin obojętny. Oczywiście czekamy z decyzją na odpowiednie samopoczucie Kasi. Dostęp do pryszniców i toalet w stanicy postaram się załatwić. Wiadomo jak jest, jak gość stanicy to obiekcji nie ma, jak nie to mogą krzywo patrzeć. Jest jeszcze sporo czasu jak będzie decyzja to zadzwonię gdzie trzeba i postaram się, nawet za jakąś opłatą.

Praktyk I st.
Praktyk I st.

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 2:08 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

wind napisał:
Ocho Smile zaczął się mój ulubiony temat Very Happy.

Też się już ślinię, tak mi się spodobało łowienie na spławik z Dociem na Pilicy. Ale mimo wszystko nie potrafię (z wiadomych przyczyn) się określić wcześniej, jak "chwilę" przed wyjazdem. Confused

Cholerka! I jeszcze warunek, że będę miał dostęp do lodówki. Hola, hola! Wcale nie chodzi mi o wyżeranie z niej. Very Happy
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 6:50 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hmmm, lodówka powiadasz. Przed remontem stanicy była jedna ogólnodostępna na świetlicy. Teraz nie wiem czy jest, czy przypadkiem nie ma lodówek w każdym domku. Poczekajmy trochę, wszystkiego się dowiem bo teraz to nawet nie ma z kim rozmawiać.

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 7:04 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cóż, może po prostu rozbijemy się na terenie stanicy ?? Koszty niewielkie, za to bezpiecznie Question a jeśli ktoś się zdecyduje jednak domek czy pokój wynająć będziemy "w kupie". A i wspominany prysznic pod ręką i pewnie lodówka w zasięgu. Nie każdy przecież musi lubić biwakowanie, nie każdemu stan zdrowia może na tą niewątpliwą rozkosz pozwalać.
Takie to tylko moje przemyślenia Wink, nic co chciałbym komukolwiek narzucić siłą bądź "godnościom osobistom" .
Kasia i ja oczywiście pod namiotem Laughing

Strefowy Łowca Bocianów
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Jotes
Praktyk I st.
Praktyk I st.

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 8:04 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jaja kobyły partyzant luksusów nie potrzebuję. Smile Jedyne co jest mi niezbędne, to właśnie lodówka na kropelki. Owszem, przydałby się dostęp do przyzwoitego kibelka, bo jak się trawka wysmyknie to różnie może być z tą "godnością osobistą". Ale to akurat może być dostępne za opłatą w stanicy i to jest sposób na rozwiązywanie problemów "z grubsza". Laughing
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 8:44 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No to nie gniewajcie się Panowie, ale ja raczkiem, raczkiem powoli do tyłu.... Pobyt w ośrodku mnie nie interesuje czy to pod namiotem czy w domku. Marzy mi się mieć wędki w zasięgu ręki i moczyć robaka przez 24 na okrągło.
Przeprowadziłem też wywiad dotyczący łowiska - Mocny uciąg i płytko od brzegu więc jedyna metoda to gruntówka i wygodny fotel. To też nie dla mnie. Od trzech lat łowię na grunt sporadycznie. W "przecinkach" między trzcinami widocznymi na zdjęciach jest wody do kolan, dalej woda już rwie. Nie na żadnego zatrzymania czy prądu wstecznego. Można by na bolonkę, ale to trzeba nieć chęci i zdrowie. Można wyczarterować łódkę, ale jak? po cytrynówce...? Wink Na fotkach z "Geoportal" widziałem , że krzaki za planowanym obozowiskiem są w wodzie... Zdjęcie prawdopodobnie jest z wiosny, ale poniżej zapory nigdy nic nie wiadomo. Same ale jak to zwykle u mnie... Embarassed
Zbyszek czy skoro " to jest jedynie propozycja" nie poszukał byś czegoś nad Narwią ? A nie Bugonarwią

PS. Zainteresowałem wyjazdem swoją żonkę.... Cool

Geoportal

Administrator
Administrator

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 10:45 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jak pisałem na początku, to tylko propozycja. Smile Nie widzę problemu aby było gdzie indziej. Problem w tym, że nie znam.
Kolejne miejsce, które znam to Góra Kalwaria. Niestety tłoczno a od miejsca biwakowego do łowiska ze 100 metrów. Kolejne nad Pilicą w Mniszewie. Samo ujście Pilicy do Wisły to sumowe miejsce ale znów tłoczno i miejscowi mało przyjaźni. Wyżej przy moście warunki bardzo dobre ale bez sumów. Jednak i tu miejsca na spławik nie ma, tylko Góra Kalwaria.

Myśl, szukaj, ja jestem gotów się dopasować. Smile Może jakies agro nad Narwią? Nie wiem. Wiem jednak, że prysznic i kibelek by się przydał. Smile

I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Pią Sty 03, 2014 11:03 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja tak nieśmiało cały czas myślę o Narwi. Np. w okolicy m Ponikiew, Pawłówek Nie byłem tam z 15lat ale na zdjęciach z satelity i w opisach ciągle wyglądają smakowicie. Tylko te zdobycze cywilizacji.... Wygodny kiibel mogę Jotesowi zrobić z dwóch desek. Lodówki niestety nie zrobię Wink
Jak starszyzna zadecyduje, tak będzie. Na dobrą sprawę to federy do 150g mam. Zdecydujecie, że Czarnowo. Będzie Czarnowo.... ale dzikiej Narwi i "traperki" żal... Smile

Ponikiew Smile

Administrator
Administrator

PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 10:12 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Co do lodówki, nie wiem w jakiej temperaturze mają być przechowywane kropelki Jotesa. Jeśli jednak byłoby to 10-12°C to moja z wkładami osiąga taką temperaturę wewnątrz w 3-4 dobie. Otwierana dwa razy dziennie, stojąca w cieniu może nawet w 5-tej dobie. Jeszcze pewniej by było gdyby ją wkopać i nakryć.
Stan zamrożenia utrzymuje przez dobę potem wkłady zaczynają odpuszczać przez kolejna dobę ale nie znaczy to, że w środku jest więcej niż 2-4°C.
Trzeba by było pomyśleć. Może jakiś sklep jest w pobliżu z zamrażarką? W ten sposób mozna by było utrzymać ciągłość i wymieniać część wkładów co 48 godzin.

Praktyk I st.
Praktyk I st.

PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 10:36 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ale jaja! Wykupując kropelki za każdym razem słyszę, że mam je przechowywać w lodówce i z resztą z lodówki mi wydają w aptece. A teraz po Docia wpisie sprawdziłem i co się okazuje?

":6.4. Specjalne środki ostrożności przy przechowywaniu

Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC.
Przechowywać butelkę w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem.
Po pierwszym otwarciu przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC i zużyć w ciągu 4 tygodni.".

Czyli nawet w moim kulerbagu będą bezpieczne. Shocked I z tekstu w ulotce wynika, że ja zaqwsze popełniałem fatalny błąd. Trzymałem je w świetle, bo co lodówkę otworzę to światło się pali. Aż mnie już żona ochrzania, że ciągle nie gaszę zbędnej żarówki. Surprised Laughing
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 10:58 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Szukajcie a znajdziecie. Smile Jestem już po rozmowie wstępnej. Nic konkretnego w sprawie noclegu nie umawiałem za to bardzo konkretnie dostep do zamrażarki lub lodówki. Zamrażarka dla wkładów do lodówki turystycznej a lodówka dla kropelek Jotesa. Ta sprawa jest załatwiona. Smile
Sprzęt znajduje się w agroturystyce "Willa Janola" we wsi Ponikiew, czyli 400-600 metrów od naszego ewentualnego obozowiska. Pobyt krótszy 30zł/doba, dłuższy 25zł/doba ale nic konkretnie nie załatwiałem. Jotes przepraszam za te trzy dni, o których Ci mówiłem przez telefon. To moja konfabulacja gdy pytałem się o 4-5 noclegów i uzyskałem tę informację. Ten okres może być właśnie krótszym, może dłuższy jest od tygodnia.
Za to wiem, że nawet pokój nie jest mi potrzebny aby za 30zł wykąpać się i doprowadzic do porządku po kilku dniach na traperce zanim wyruszę do domu. Przyjemniej się jedzie. Smile

I jeszcze jedno. To nadal wody Okręgu Mazowieckiego.

I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 12:19 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zbyszek, Salomon to przy Tobie neptek Smile
W tym roku albo wcale albo niewiele mnie czeka wyjazdów na tak zwane łono, dlatego tak się uparłem na tą traperkę... Przepraszam jeśli wyszedłem na terrorystę.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat