SSG
  Login or Zarejestruj się
•  Twój Profil  •  Kontakt  •  Downloads  •   Galeria  •  Forum  •
Myśl chwili
Do domu bez ryby nie powracaj lepiej, w ostateczności - kup filety w sklepie...
Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Działy
· FAQ
· Linki
· Poleć SSG
· Statystyki
· Szukaj
· Wyślij artykuł
· Wyślij zdjęcie
Ostatnio na forum
Ostatnie 20 wpisów

Zdrowych Wesołych Świąt
Dodany przez wind w Pobocze - 24.12.2015 o 21:55:25

CHŁOPAKI ŻYJECIE?
Dodany przez Jotes w Pobocze - 18.05.2015 o 13:29:22

Wesołych Świąt
Dodany przez splawik66 w Pobocze - 06.04.2015 o 17:42:17

Mormyszki - abc
Dodany przez Docio w Kącik podlodowy - 03.03.2015 o 12:12:17

Przelotki bałałajki, bałałajka - cewnik foleya
Dodany przez GaGacek w Kącik podlodowy - 02.03.2015 o 15:26:41

Pasek powiadomień
Dodany przez Docio w FAQ - 22.02.2015 o 08:46:08

feeder/picker
Dodany przez Docio w Sprzęt - 07.02.2015 o 10:48:31

Łowimy śledzie.
Dodany przez jjjan w Kącik spinningowy - 11.01.2015 o 22:00:59

Walka z nadwagą
Dodany przez zamki w Pobocze - 24.12.2014 o 00:08:15

PP2
Dodany przez Docio w Pobocze - 18.12.2014 o 16:57:49

Soczewka 2014
Dodany przez jjjan w Strefowe spotkania - 09.10.2014 o 12:49:49

Narew 2014
Dodany przez zamki w Strefowe spotkania - 19.09.2014 o 07:05:12

Program antywirusowy
Dodany przez Jarpo w Pobocze - 10.08.2014 o 22:51:20

Taaakaaa ryba
Dodany przez zamki w Kącik spinningowy - 22.06.2014 o 14:30:28

A może sezon 2013/2014?
Dodany przez Czez w Kącik podlodowy - 05.02.2014 o 19:51:31

Na luzie - part. 2 ;)
Dodany przez Jotes w Pobocze - 17.01.2014 o 09:52:56

Powitanie
Dodany przez Jotes w Pobocze - 12.01.2014 o 14:09:36

Wędki 3 częściowe 330 dł 2,75lbs
Dodany przez Docio w Sprzęt - 30.12.2013 o 21:22:44

Planowanie wycieczki 2014
Dodany przez Docio w Pobocze - 07.12.2013 o 23:52:47

Komp nawalił
Dodany przez the_animal w Pobocze - 02.12.2013 o 09:38:19

[ SSG ]

Docendo discimus
Ostatnie komentarze
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Nie, ma na imię Stanisław.
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Dociu hm no tak zmieniłem numer telefonu, ale zaraz to nadrobię na pw, dawno...
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Dzwoniłem do Ciebie ale ciągle poczta się odzywa. Połapać niespecjalnie poł...
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Bry :) Połapałeś coś nie coś Dociu, czy tylko zrobiłeś sobie rekonesans ? W...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Już ja widzę kapcie. Niech no tylko Wisła zamarźnie to zaraz będziesz dziury...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Siema Quartzu, nie ma czasu na pisanie - ryby, ryby, ryby, ryby. Poczekaj do...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Ano godny. Ale czy zaraz przeciwnik? Coś się Paweł opierdzielasz ;), nikt n...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Zgadzam się - "Godny przeciwnik. Szacun." :)
akabar w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Gratki i pozdrawiam.
Docio w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Nic tylko gratulacje dla kunsztu i życzenia dalszego szczęścia. W końcu sprz...
SSG: Forum

SSG :: Zobacz temat - Pierwszy maja - pierwszy szczupak.
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 9:11 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wyrzekała się żaba błota... Wink

Pierwszego maja proponuję zorganizować spotkanie-warsztaty żywcowo-spiningowe. Cel szczupak. Ale niekoniecznie. Może być majowy leszcz, albo lin. Albo rapa. Albo co kto lubi.
Miejsce to oczywiście Wisła w Warszawie. W takim miejscu żeby Napir dał radę dociągnąć Docia... Very Happy
Nigdzie nie jadę na majowy łykend więc nad Wisłą będę i tak. Jeśli ktoś ma chęć dołączyć... szczupaka nie obiecuję, ale wesołą zabawę jak najbardziej.

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 9:22 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Do maja jeszcze kawałek czasu, ale pomysł przedni! Laughing
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
wind
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 9:49 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

I gdzie tu sprawiedliwość się pytam?! Gdzie?!
Taaaka impreza się szykuje a ja będę się setnie nudził w jakiejś łódce na jakimś jeziorze. Żeby jeszcze Wisła płynęła pod górę to na kajaku ale jakoś bym dotarł Sad . Dobrej zabawy .... Sad

Strefowy Łowca Bocianów
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 6:37 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

wind napisał:
Taaaka impreza się szykuje a ja będę się setnie nudził w jakiejś łódce na jakimś jeziorze. Żeby jeszcze Wisła płynęła pod górę to na kajaku ale jakoś bym dotarł Sad . Dobrej zabawy .... Sad

Jaki problem. Wsiadasz w pociąg, wysiadasz na "Wschodnim", a dla młodego i zdrowego gościa max pół godziny spokojnego spacerku i jesteś nad wodą z nami. Smile

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 7:37 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

wind napisał:

Połowimy w tym czasie "marliny" ... i niech nam szczupakowcy zazdraszczają Laughing Laughing
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 5:37 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Obywatel napisał:
Do maja jeszcze kawałek czasu, ale pomysł przedni! Laughing

Dlatego nie oczekuję deklaracji. Kto będzie mógł i miał chęć, to przyjdzie.
Z tego co widziałem w czasie tarła, szczupaków jest w okolicy Portu sporo... może do maja wszystkie się nie rozejdą Idea

Toast za nieobecnych Kolegów oczywiście wzniesiemy Wink Jak zwykle. Niejednokrotnie Cool

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 7:47 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Jaki problem. Wsiadasz w pociąg, wysiadasz na "Wschodnim", a dla młodego i zdrowego gościa max pół godziny spokojnego spacerku i jesteś nad wodą z nami.

Może i młody, może i zdrowy, ale jak toczyć taki kawał beczkę cytrynówki?? I jak przetrwać z nią wiele godzin w pociągu? Wink

Cytat:
Połowimy w tym czasie "marliny" ... i niech nam szczupakowcy zazdraszczają

Chromolić marliny, chromolić szczupaki, ale takie towarzystwo ... to już żal, że nie będę.

Strefowy Łowca Bocianów
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 5:04 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jako że maj coraz bliżej kupiłem na Alegro przypony stalowe Stan-Mar. Z ciekawości, bo jako zacofaniec techniczny i ortodoks używałem od lat jedynie wolframowych. Zdecydowałem się na nie ze względu na trwałość. Podobno nie robi się na nich spiralka jak na wolframach. No i niższa cena.
Pierwsze oględziny wypadły pomyślnie - dzisiejsze przypony stalowe nie mają nic wspólnego z tymi z przed lat kilkudziesięciu. Teraz są miękkie i elastyczne prawie jak wolframowe.
Zanim zacznę testy wytrzymałości chętnie bym przeczytał jakieś opinie i uwagi ogólnie na temat.

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 7:14 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Stan mar nieco ostatnio się popsuł,albo ja trafiłem na jakąś kiepską serię. W zeszłym roku pękały na zaczepach a nie które przy rzutach. Tyczy się to zarówno stalowych jak i wolframowych.
Ja stosowałem je głównie to spinningu i nie zauważyłem, żeby żywotność stalowych czy wolframowych jakoś się różniła. Jedne i drugie się skręcały. Do łowienia na żywca używałem do tej pory głównie kevlarowe przypony.
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 6:34 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Docio napisał : "A co do maja, to planujesz spotkanie na "pierwszej" główce, czy gdzie indziej?"

Może być "pierwsza".
Raczej na pewno Wisła, bo Port mamy już zaliczony Wink Będzie ciekawiej, bo sposoby łowienia na żywca w stojącej i płynącej wodzie "trochę" się różnią. Konkretne miejsce zależy od stanu wody, ale na pewno nie będziesz miał dalej niż do Portu.
Myślałem o "wyspie" za Śląsko-Dąbrowskim albo "karczowisku" między pierwszą i drugą tamą.
Tak czy inaczej tym razem trzeba bedzie skombinować grill, bo drewna na ognisko w tych miejscach nie uświadczy.

Administrator
Administrator

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 11:25 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wyspa za Śląsko-Dąbrowskim jest z rana nawiedzana przez osoby imprezujące całą noc w "La Playa". W nocy i w ciągu dnia z kolei, jak będzie ciepło, na pewno będą odwiedzający z imprez jakie odbywają się w krzaczorach. Nie ma co ukrywać będą to goście uciążliwi.
Z mojej strony preferują "pierwszą" lub krzaczowisko za nią aby zrobić rozpoznanie przed nocką w czerwcu lub lipcu albo obiema. Smile
Dojść dojdę, przysiądę na kwadrans za mostem na schodkach i będzie dobrze. Smile

To jednak nie nacisk a jedynie propozycja, gdyż i tak się dostosuję do tego co postanowisz. Smile

I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2012 5:25 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jeszcze tylko tydzień. Rzuciłem monetą i wyszło, że spotykamy się na "pierwszej główce". Pogoda zapowiada się dobrze. "Karczowisko" między główkami ładnie się zazieleniło i obeschło - można spokojnie wyciągnąć się na świeżej trawce Wink

Będę jak zwykle przed świtem zaanektować co lepsze miejscówki. Obywatel obiecał mi pomóc. Mam zamiar łowić tylko na żywca. Spining niech poczeka na inną okazję. Biorę dwie wędki. Jedna z kołowrotkiem o ruchomej szpuli do łowienia "na ściąganego", druga z 20g oliwką na lekką przystawkę. Jak pisałem, łowienie na żywca w płynącej wodzie, to inna bajka niż żywcowanie jeziorowe. Będzie okazja porównać. Kto ma chęć zapolować spiningiem na bolenia, "pierwsza", a właściwie jej "warkocz" są z nich znane.

Proponuję żeby Docio przygotował wykład : "Aspekty sportowego połowu bolenia metodą żywcową z użyciem gęsiego pióra, w kontekście wykorzystania zagłówkowych prądów wstecznych, z uwzględnieniem cyrkulacji słonecznej " Wink

Grilla nie musimy targać. Rozpatrzyłem się i drewna na ognicho powinno wystarczyć.
Nie umawiamy się na konkretną godzinę, bo nie każdy ma chęć wstać skoro świt. Kto ma chęć, a nie wie gdzie - proszę pisać na priva. Wyślę swój numer telefonu i wytłumaczę jak dotrzeć na miejsce.

Administrator
Administrator

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2012 3:22 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Będę z gruntówką albo tylko ze spławiczkiem. Jeszcze nie wiem, ale wiem, że będe. Smile

I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2012 4:46 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Można i na spławik. Można federkiem. Leszcze w Porcie co prawda już się dupczą... ale w zeszłym roku w maju, na "jedynce" trafiały się niezłe japońce.
Zdaje się, że zdecyduję się na jedną wędkę żywcową. Wezmę też bacik do łowienia żywca i atestowany sadzyk... Wink Cool

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 10:04 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Być będę ale też mam dylemat jaką wędkę zabrać. Musi być na tyle mocna żeby zniosła trudy powrotu do domu Laughing Wink
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat