SSG
  Login or Zarejestruj się
•  Twój Profil  •  Kontakt  •  Downloads  •   Galeria  •  Forum  •
Myśl chwili
Politycy też na codzień łowią ryby, w mętnej wodzie.
Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Działy
· FAQ
· Linki
· Poleć SSG
· Statystyki
· Szukaj
· Wyślij artykuł
· Wyślij zdjęcie
Ostatnio na forum
Ostatnie 20 wpisów

Zdrowych Wesołych Świąt
Dodany przez wind w Pobocze - 24.12.2015 o 21:55:25

CHŁOPAKI ŻYJECIE?
Dodany przez Jotes w Pobocze - 18.05.2015 o 13:29:22

Wesołych Świąt
Dodany przez splawik66 w Pobocze - 06.04.2015 o 17:42:17

Mormyszki - abc
Dodany przez Docio w Kącik podlodowy - 03.03.2015 o 12:12:17

Przelotki bałałajki, bałałajka - cewnik foleya
Dodany przez GaGacek w Kącik podlodowy - 02.03.2015 o 15:26:41

Pasek powiadomień
Dodany przez Docio w FAQ - 22.02.2015 o 08:46:08

feeder/picker
Dodany przez Docio w Sprzęt - 07.02.2015 o 10:48:31

Łowimy śledzie.
Dodany przez jjjan w Kącik spinningowy - 11.01.2015 o 22:00:59

Walka z nadwagą
Dodany przez zamki w Pobocze - 24.12.2014 o 00:08:15

PP2
Dodany przez Docio w Pobocze - 18.12.2014 o 16:57:49

Soczewka 2014
Dodany przez jjjan w Strefowe spotkania - 09.10.2014 o 12:49:49

Narew 2014
Dodany przez zamki w Strefowe spotkania - 19.09.2014 o 07:05:12

Program antywirusowy
Dodany przez Jarpo w Pobocze - 10.08.2014 o 22:51:20

Taaakaaa ryba
Dodany przez zamki w Kącik spinningowy - 22.06.2014 o 14:30:28

A może sezon 2013/2014?
Dodany przez Czez w Kącik podlodowy - 05.02.2014 o 19:51:31

Na luzie - part. 2 ;)
Dodany przez Jotes w Pobocze - 17.01.2014 o 09:52:56

Powitanie
Dodany przez Jotes w Pobocze - 12.01.2014 o 14:09:36

Wędki 3 częściowe 330 dł 2,75lbs
Dodany przez Docio w Sprzęt - 30.12.2013 o 21:22:44

Planowanie wycieczki 2014
Dodany przez Docio w Pobocze - 07.12.2013 o 23:52:47

Komp nawalił
Dodany przez the_animal w Pobocze - 02.12.2013 o 09:38:19

[ SSG ]

Docendo discimus
Ostatnie komentarze
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Nie, ma na imię Stanisław.
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Dociu hm no tak zmieniłem numer telefonu, ale zaraz to nadrobię na pw, dawno...
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Dzwoniłem do Ciebie ale ciągle poczta się odzywa. Połapać niespecjalnie poł...
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Bry :) Połapałeś coś nie coś Dociu, czy tylko zrobiłeś sobie rekonesans ? W...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Już ja widzę kapcie. Niech no tylko Wisła zamarźnie to zaraz będziesz dziury...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Siema Quartzu, nie ma czasu na pisanie - ryby, ryby, ryby, ryby. Poczekaj do...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Ano godny. Ale czy zaraz przeciwnik? Coś się Paweł opierdzielasz ;), nikt n...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Zgadzam się - "Godny przeciwnik. Szacun." :)
akabar w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Gratki i pozdrawiam.
Docio w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Nic tylko gratulacje dla kunsztu i życzenia dalszego szczęścia. W końcu sprz...
SSG: Forum

SSG :: Zobacz temat - Biesiada nad Pilicą
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Docio
Administrator
Administrator

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 9:59 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czez napisał:
Jotes napisał:

Dociu, Pilica już się wcale nie prezentuje - to martwa rzeka i już ją omijam. Wybrany przez Ciebie wariant, to nic innego, jak odcinek miejski Pilicy i jest tam kilka przystani, ale z rybą krucho, a z ciszą tym bardziej. Nie jest też prawdą, że jest to ośrodek TUŻ za Sulejowskim - jest to odległość 10 km!

Jarku, piszesz o "Swoim" odcinku Pilicy?
Na "moim" (białobrzeski) jeszcze tragedii nie ma, a np. boleń zaczyna się pojawiać coraz częściej, czego nie było jeszcze tych pare lat temu. Tragedia jest tylko podczas niżówki, bo po prostu ryba sp...a z Pilicy, a na pseudo-dołkach uzywanie maja kłusole.

Czez tak mi przyszło do głowy, że można by było... Ty, Spławik, Obywatel, GaGacek, ja i każdy kto by miał ochotę meldujemy się w lipcu lub sierpniu w piątek w okolicy Mniszewa z namiotami a wracamy w niedzielę?
Za mostem przez Pilicę, zaraz za nim (prawy brzeg rzeki), są dwa zjazdy: w lewo i prawo.
W prawo zjazd był lepszy, wyższy brzeg, nurt niemal pod nogami na lekkim zakręcie, namioty rozbić można nad samą rzeką pomiędzy drogą a brzegiem jak i zaparkować samochody. Po drugiej stronie drogi zaparkować ani rozbić się nie dało bo dziadek z widłami przychodził i rządał kasy. :-)
W lewo zjazd był zdecydowanie gorszy. Brzeg płaski, nurt odbija pod lewy brzeg a do niego ciągnęła się lekko opadająca płycizna. Miejsca na obozowisko mnóstwo i zdecydowanie więcej "materiału" na ognisko.

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:01 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Docio napisał:

Czez tak mi przyszło do głowy, że można by było... Ty, Spławik, Obywatel, GaGacek, ja i każdy kto by miał ochotę meldujemy się w lipcu lub sierpniu w piątek w okolicy Mniszewa z namiotami a wracamy w niedzielę?

Chętnie Laughing
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Marcel
Bajarz mistrz
Bajarz mistrz

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:10 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To i ja bym mógł bym dojechać ,zaglądnąć , zawitać Rolling Eyes Exclamation

Administrator
Administrator

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:21 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Marcel napisał:
To i ja bym mógł bym dojechać ,zaglądnąć , zawitać Rolling Eyes Exclamation

O kurcze ale wpadka. Embarassed Zapomniałem o Tobie. Embarassed Wybacz, gdyż jak najbardziej będziesz mile widziany by nie rzec - pożądany. :-)
I bez głupich domysłów proszę. :-D

Bajarz mistrz
Bajarz mistrz

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:27 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

SPOKO LOKO LUZ I SPONTON Very Happy Exclamation

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:47 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Docio napisał:
Czez napisał:
Jotes napisał:

Dociu, Pilica już się wcale nie prezentuje - to martwa rzeka i już ją omijam. Wybrany przez Ciebie wariant, to nic innego, jak odcinek miejski Pilicy i jest tam kilka przystani, ale z rybą krucho, a z ciszą tym bardziej. Nie jest też prawdą, że jest to ośrodek TUŻ za Sulejowskim - jest to odległość 10 km!

Jarku, piszesz o "Swoim" odcinku Pilicy?
Na "moim" (białobrzeski) jeszcze tragedii nie ma, a np. boleń zaczyna się pojawiać coraz częściej, czego nie było jeszcze tych pare lat temu. Tragedia jest tylko podczas niżówki, bo po prostu ryba sp...a z Pilicy, a na pseudo-dołkach uzywanie maja kłusole.

Za mostem przez Pilicę, zaraz za nim (prawy brzeg rzeki), są dwa zjazdy: w lewo i prawo.
W prawo zjazd był lepszy, wyższy brzeg, nurt niemal pod nogami na lekkim zakręcie, namioty rozbić można nad samą rzeką pomiędzy drogą a brzegiem jak i zaparkować samochody. Po drugiej stronie drogi zaparkować ani rozbić się nie dało bo dziadek z widłami przychodził i rządał kasy. :-)
W lewo zjazd był zdecydowanie gorszy. Brzeg płaski, nurt odbija pod lewy brzeg a do niego ciągnęła się lekko opadająca płycizna. Miejsca na obozowisko mnóstwo i zdecydowanie więcej "materiału" na ognisko.

Sierpień jest OK Very Happy W lipcu mam urlop i dwie ważne wystawy psiaków, więc odpada.
Pozostaje kwestia miejsca. W okolicach Mniszewa nie byłem ładnych parę lat. Natomiast okolice Brzeźców, Promny, Biejkowa i Biejkowskiej Woli są mi doskonale znane (powyżej Mniszewa) Smile Służę pomocą w każdym zakresie - dojazdy, źródła zaopatrzenia, miejsca do biwakowania, miejscówki, woda stojąca/płynąca itd.

Administrator
Administrator

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 12:13 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czez napisał:
Sierpień jest OK Very Happy W lipcu mam urlop i dwie ważne wystawy psiaków, więc odpada.
Pozostaje kwestia miejsca. W okolicach Mniszewa nie byłem ładnych parę lat. Natomiast okolice Brzeźców, Promny, Biejkowa i Biejkowskiej Woli są mi doskonale znane (powyżej Mniszewa) Smile Służę pomocą w każdym zakresie - dojazdy, źródła zaopatrzenia, miejsca do biwakowania, miejscówki, woda stojąca/płynąca itd.

Spojrzałem na Google Earth. Rejon od Brzeźce aż do Budy Brankowskie odpada. Co 100-200m plaża a reszta płaski teren i mnóóóstwo "stonki". Droga przy samym brzegu "ostro wyjeżdżona też mówi sama za siebie.

Natomiast to miejsce wygląda całkiem zachęcająco i ma blisko siebie dwa brzegi niemal identyczne a wystarczająco różne. :-) Miejsce jest pomiędzy drogą S7 a Brzeźcami. Dojazd albo bardzo daleki od strony Promny, albo niecałe 1,5km za rozjazdami w Falęcicach jest zjazd na równoległą drogę do S7, która prowadzi nad sam brzeg rzeki. Przynajmniej tak wnioskuję na podstawie Google Earth.

Popatrzyłem też na miejsce, o którym pisałem - okolice Mniszewa. Oj zmieniło się. Zjazdu za mostem w prawo już nie ma. Jest dalej, bardzo łagodny. Zjazd w lewo też przerobiony. Wcześniej był wąski nasyp z betonami a teraz łagodniej po wale idzie. Pewnie to przeróbki z zeszłego roku. Brzeg też, za zjazdem w lewo, zmienił się nie do poznania. Kiedyś kończył się na początku tych oczek a oczka nie były oczkami tylko mini zatoczkami. Cały teren za tymi oczkami to nanos rzeczny na wspominanej płyciźnie, czyli rzeka w tym miejscu zwęziła się o dobre 50m, a wniosek taki, że jest głębiej. :-) Samo ujście też kusi i dojazd ładnie zrobiony. :-)
Czez nie odbierz tego źle ale bywałem tam i w lipcu, i w sierpniu, i w tygodniu, i w niedzielę, i tylko na dzień, i na kilka dni, i oprócz wędkarzy nikt tych miejsc nie odwiedza. Jeśli nawet już to chyba tylko ci co szukają ciszy i spokoju.

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 2:10 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A co miałby źle odbierać Shocked
Mnie to rybka, gdyż tu czy tam, z działki mam równie blisko Laughing
Natomiast niezbyt precyzyjnie się wyraziłem i niepotrzebnie traciłeś czas Embarassed Otóż absolutnie nie chodziło mi o odcinek od Brzeźców do Bud Brankowskich, gdyz jest to permanentna plaża i o łowieniu ryb może być mowa tylko z przeciwnego brzegu i to bladym świtem, gdyż wieczorem bywa różnie.
Ja myslałem o odcinku, na którym łowię bardzo często od 4 lat tj. pomiędzy nowym mostem w Białobrzegach, a Brzeźcami na wysokości ośrodka, który linkowałem na pierwszej stronie tego wątku, dalej nieczynnego ośrodka MSWiA i jeszcze jakieś 500m w kierunku Brzeźców. To jest ok. 1500 metrów ciekawego odcinka rzeki, a w jednym miejscu nawet głębokiej wody stojącej.
Faktem jest, że tzw. żywą duszę łatwiej tam spotkać niż w Mniszewie, ale to także wędkarze, a nie stonka :wink:

W każdym razie jak nastanie sezon działkowy zobowiązuję się do sporządzenia fotorelacji z wybranych miejsc, a potem się dokona wyboru Smile
Proponowałbym też otwarcie nowego wątku w temacie weekendu nad Pilicą, aby nie mieszać tego z warsztatami.

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 2:22 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A i jeszcze jedno, Google Earth to pomocne narzędzie, ale brzeg który w tej goglownicy wyglada ślicznie, może się okazać niedostępny dla wędkowania z brzegu. Znam kilka takich miejsc na Pilicy, biez łódki nie razbierjosz Very Happy

Administrator
Administrator

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 2:29 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czez no to się zgadaliśmy nieświadomie. :-D Ośrodek, który linkowałeś jest aurat na drugim brzegu, niemal na przeciwko miejsc, które zaznaczyłem. :-D
Według mnie mamy dwa rozwiązania do wyboru. To Twoje, o którym tyle pisałem i dodałem zdjęcia oraz okolice Mniszewa. Jest sporo czasu na decyzję bo w końcu na namioty nie potrzeba rezerwacji. :-D

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 3:12 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Laughing
No to już wyjaśniam jak sytuacja w tym miejscu wygląda. Otóż generalnie na tym odcinku Pilica jest niejako podzielona na pół wzdłuż nurtu. Po jednej stronie jest płycizna, a po drugiej są dołki. Jeżeli takiego wyraźnego podziału nie ma, to tylko na krótkich odcinkach, a i tak jeden brzeg jest głębszy od drugiego.
W realiach niskiej wody, z czym trzeba sie liczyć w wakacje, wygląda to tak, że z jednej strony są dołki (po 2 m max.), a z drugiej strony woda po kolana. Na odcinku o którym tu piszemy, aż takich różnic nie ma, ale to mimo wszystko stosunkowo krótki odcinek 500-600m, a potem jest tak jak piszę powyżej.
Mnie jako latającemu ze spinem to nie przeszkadza, ot wlezę w spodniobuty, ale nie wiem jak z gruntowcami i spławikowcami (bolonka?). To tylko tak na wsjakij słuczaj piszę Smile
Natomiast niewątpliwą zaletą tego brzegu jest odludzie. Tam faktycznie jest 1/10 wędkujących w stosunku do strony przeciwnej. Wady też są, gdyz jak sie komuś zachce hmmm...napić mleka :wink: oj to z kapcia ma kawał drogi do najbliższego sklepu Laughing

Administrator
Administrator

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 3:20 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czez napisał:
Laughing
No to już wyjaśniam jak sytuacja w tym miejscu wygląda. Otóż generalnie na tym odcinku Pilica jest niejako podzielona na pół wzdłuż nurtu. Po jednej stronie jest płycizna, a po drugiej są dołki. Jeżeli takiego wyraźnego podziału nie ma, to tylko na krótkich odcinkach, a i tak jeden brzeg jest głębszy od drugiego.
W realiach niskiej wody, z czym trzeba sie liczyć w wakacje, wygląda to tak, że z jednej strony są dołki (po 2 m max.), a z drugiej strony woda po kolana. Na odcinku o którym tu piszemy, aż takich różnic nie ma, ale to mimo wszystko stosunkowo krótki odcinek 500-600m, a potem jest tak jak piszę powyżej.
Mnie jako latającemu ze spinem to nie przeszkadza, ot wlezę w spodniobuty, ale nie wiem jak z gruntowcami i spławikowcami (bolonka?). To tylko tak na wsjakij słuczaj piszę Smile
Natomiast niewątpliwą zaletą tego brzegu jest odludzie. Tam faktycznie jest 1/10 wędkujących w stosunku do strony przeciwnej. Wady też są, gdyz jak sie komuś zachce hmmm...napić mleka :wink: oj to z kapcia ma kawał drogi do najbliższego sklepu Laughing

"Mleko" tudzież kefir na drugi dzień po spożyciu "mleka", należy przywieźć ze sobą. :-) I po kłopocie. :-)

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 6:29 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Docio napisał:
Czez napisał:
Laughing

"Mleko" tudzież kefir na drugi dzień po spożyciu "mleka", należy przywieźć ze sobą. :-) I po kłopocie. :-)

Albo pić mleko z mniejszą zawartością tłuszczu :wink:
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Czez
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:51 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

OK to podsumowując...Docio z obywatelem przywożą ze sobą mleczarnię Laughing
A na poważnie, mamy w takim razie dwie opcje Mniszewo i Promna. W sezonie zrobię rozeznanie w tych miejscach i sfocę je. Wtedy podejmiemy decyzję gdzie się udamy.

Administrator
Administrator

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 11:26 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czez napisał:
OK to podsumowując...Docio z obywatelem przywożą ze sobą mleczarnię Laughing
A na poważnie, mamy w takim razie dwie opcje Mniszewo i Promna. W sezonie zrobię rozeznanie w tych miejscach i sfocę je. Wtedy podejmiemy decyzję gdzie się udamy.

Docio z Obywatelem może przywiozą wściekłą krowę. ;-) :-D

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat