SSG
  Login or Zarejestruj się
•  Twój Profil  •  Kontakt  •  Downloads  •   Galeria  •  Forum  •
Myśl chwili
W kompostniku cieplutkim czerwone mieszkały, jeden piękny czerwony wziął czerwoną żonę chciał z nią mieć dużo dzieci (wszyściutkie czerwone!) ale nie miał, siedzi zapłakana żona (calutka od łez swych czerwona) gdzie mąż?... pyta sąsiad (zresztą też czerwony)... zapił? załkała: ach gdyby!!!... wyciągnęli go chłopcy, łajdaka...na ryby!
Logowanie
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Działy
· FAQ
· Linki
· Poleć SSG
· Statystyki
· Szukaj
· Wyślij artykuł
· Wyślij zdjęcie
Ostatnio na forum
Ostatnie 20 wpisów

Zdrowych Wesołych Świąt
Dodany przez wind w Pobocze - 24.12.2015 o 21:55:25

CHŁOPAKI ŻYJECIE?
Dodany przez Jotes w Pobocze - 18.05.2015 o 13:29:22

Wesołych Świąt
Dodany przez splawik66 w Pobocze - 06.04.2015 o 17:42:17

Mormyszki - abc
Dodany przez Docio w Kącik podlodowy - 03.03.2015 o 12:12:17

Przelotki bałałajki, bałałajka - cewnik foleya
Dodany przez GaGacek w Kącik podlodowy - 02.03.2015 o 15:26:41

Pasek powiadomień
Dodany przez Docio w FAQ - 22.02.2015 o 08:46:08

feeder/picker
Dodany przez Docio w Sprzęt - 07.02.2015 o 10:48:31

Łowimy śledzie.
Dodany przez jjjan w Kącik spinningowy - 11.01.2015 o 22:00:59

Walka z nadwagą
Dodany przez zamki w Pobocze - 24.12.2014 o 00:08:15

PP2
Dodany przez Docio w Pobocze - 18.12.2014 o 16:57:49

Soczewka 2014
Dodany przez jjjan w Strefowe spotkania - 09.10.2014 o 12:49:49

Narew 2014
Dodany przez zamki w Strefowe spotkania - 19.09.2014 o 07:05:12

Program antywirusowy
Dodany przez Jarpo w Pobocze - 10.08.2014 o 22:51:20

Taaakaaa ryba
Dodany przez zamki w Kącik spinningowy - 22.06.2014 o 14:30:28

A może sezon 2013/2014?
Dodany przez Czez w Kącik podlodowy - 05.02.2014 o 19:51:31

Na luzie - part. 2 ;)
Dodany przez Jotes w Pobocze - 17.01.2014 o 09:52:56

Powitanie
Dodany przez Jotes w Pobocze - 12.01.2014 o 14:09:36

Wędki 3 częściowe 330 dł 2,75lbs
Dodany przez Docio w Sprzęt - 30.12.2013 o 21:22:44

Planowanie wycieczki 2014
Dodany przez Docio w Pobocze - 07.12.2013 o 23:52:47

Komp nawalił
Dodany przez the_animal w Pobocze - 02.12.2013 o 09:38:19

[ SSG ]

Docendo discimus
Ostatnie komentarze
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Nie, ma na imię Stanisław.
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Dociu hm no tak zmieniłem numer telefonu, ale zaraz to nadrobię na pw, dawno...
Docio w ''Czas na Świętajno.'': Dzwoniłem do Ciebie ale ciągle poczta się odzywa. Połapać niespecjalnie poł...
Krzysiek37 w ''Czas na Świętajno.'': Bry :) Połapałeś coś nie coś Dociu, czy tylko zrobiłeś sobie rekonesans ? W...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Już ja widzę kapcie. Niech no tylko Wisła zamarźnie to zaraz będziesz dziury...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Siema Quartzu, nie ma czasu na pisanie - ryby, ryby, ryby, ryby. Poczekaj do...
quartz w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Ano godny. Ale czy zaraz przeciwnik? Coś się Paweł opierdzielasz ;), nikt n...
splawik66 w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Zgadzam się - "Godny przeciwnik. Szacun." :)
akabar w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Gratki i pozdrawiam.
Docio w ''Moja majówka i moja największa ryba.'': Nic tylko gratulacje dla kunsztu i życzenia dalszego szczęścia. W końcu sprz...
SSG: Forum

SSG :: Zobacz temat - Kształty główek jigowych.
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 6:55 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W 99,9% używam do miękkich przynęt główek o kształcie kuli. Widziałem kilka innych kształtów i poza jednym "kowadełkiem" służącym do postawienia na dnie przynęty pod odpowiednim kątem, nie bardzo wiem czemu te inne kształty mają służyć. Np. "piłka do rugby". Czy ta główka wprawia prowadzoną gumę w jakiś rodzaj kołysania? Rolling Eyes
A główka
Taka?
albo ta?
a ta?

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 10:02 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Widzisz nawet okrągła główka z różnie umieszczonym uszkiem czyli poza osią symetrii zmienia pracę przynęty. Wspomniane przez Ciebie główki stand_up tylko teoretycznie na ladzie w sklepie pozwalaja na utrzymanie po opadzie przynęty pod kątem około 45* względem dna. Dno to nie lada wsklepie i tam jest troszkę inaczej najczęściej przyneta opada na bok tak jak zwykła okrągła główka. Są główki - listki które maja wpływ na pracę ale w większości przypadków kształty maja generować sprzedaż. Te zalinkowane raczej nic nowego do pracy gumy nie wniosą.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Sob Sty 30, 2010 10:39 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Obawiałem się czy jak na początek "Kącika" nie przywaliłem ze zbyt grubej rury... :wink: ale skoro znalazła się odpowiedź, to chyba nie. GENERALNIE moje obserwacje, zgadzają się z obserwacjami Zamkera. Dzięki za odpowiedź Very Happy
Do wspomnianego "GENERALNIE" wrócę za jakiś czas, jak nowe forum trochę okrzepnie :wink: Później podrążymy temat żeby nie wywołać szoku Laughing Laughing Laughing

Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Sob Sty 30, 2010 1:52 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie wiem jak u was ,ale ja pamiętam dobrze jeszcze te czasy kiedy pojawiły sie pierwsze "gumisie" tak je zresztą wtedy nazywaliśmy bo nie było jeszcze nawet polskiej nazwy Laughing pochodziły z prywatnego importu z Holandi. później w WW dowiedziałem sie że to się nazywa twister ,cyrk był taki ze do twistera można było dokupić jedynie haki bez główek ,montowało sie to albo jak dzisiejszy drop szot ,albo ale boczny trok.nie mniej plątało sie masakrycznie ,nie wiem kto wymyślił ale zaczęliśmy na haczyk zakładać kulki ołowiane lub oliwki ,przecinało się na pół i zakładało sie na haczyk i sklejało, kształt czy tez ułożenie główki nie miało wtedy znaczenia zupełnie .
Ale ryby nie były jeszcze tak obyte w nowinkach więc brały jak szalone.
J
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Sob Sty 30, 2010 3:52 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W zależności od metody tylko ciężar główki, kolor, oraz kształt i wielkość haka (firma)mają dla mnie znaczenie. Chyba, że liczy się na zaskoczenie i ździwienie biorącej ryby. Rolling Eyes

Obywatel
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 2:23 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Używałem rożnych główek, trochę testowałem. Obiecałem Spławikowi w Grzegorzowicach że coś o tym napisze. Do tej pory jakoś brakowało czasu...

Zasadniczo prawdą jest że można obyć się bez główek innych niż okrągłe. Jak powyrywałem swoje "udziwnione" główki to więcej takowych nie kupiłem. Poza dwoma wyjątkami, od których zacznęVery Happy
Główka w kształcie piłki rugby daje się bardzo fajnie prowadzić przy szybkościowym połowie boleni. Dzięki temu że stawia znaczny opór w wodzie da się nią zrobić fajną falkę, która dodatkowo wabi bolenie. Udaje się to lepiej przy lżejszych modelach główek.
Dodatkowo miałem wrażenie że taka główka powoduje wolniejszy opad przynęty. Warto także zastosować taką główkę przy gumach, które nieco gorzej pracują. Zastosowanie takiej główki powoduje że przynęta zaczyna się kołysać na boki. Używałem tego rozwiązania do wysokich ripperów, które miały sporą powierzchnię boczną

Drugi wyjątek. Główka ze skrzydełkiem, spotkałem się z nazwą konik, baba jaga itp Very Happy Główki posiadają różne skrzydełka np. typu aglia czy long. Używam ich w trzech przypadkach. 1. gdy łowię na wleczonego, czasami podciągam przynętę nieco szybciej i wyżej co powoduje start skrzydełka. 2. przy łowieniu na opaskach, mam wrażenie że skrzydełko nieco stabilizuje gumę, jednocześnie powoduje jej wypychanie ku powierzchni, co przy odpowiednim dobraniu ciężaru główki pozwala prowadzić ją w strefie przebywania ryb przy jednoczesnym unikaniu zaczepów. 3. wtedy kiedy nie mam już innych pomysłów jak przekonać ryby do brania Very Happy

Próbowałem używać też innych główek takich jak różnego rodzaju podstawki, pociski, montowane przegubowo itp,itd. Pocisk może się przydać przy szybkim łowieniu boleni gdy zależy nam na jak najszybszym prowadzeniu przynęty. Zastosowanie główki typu pocisk z jednoczesnym podgięciem oczka w stronę haka pozwala na bardzo szybki i agresywny opad.

Każda z główek wnosi coś do pracy przynęty, nie jest to jednak na tyle istotne żeby zrezygnować z uniwersalności jaką oferują tradycyjne główki.
splawik66
I st. wtajemniczenia
I st. wtajemniczenia

PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 3:06 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dzięki za odpowiedź Obywatelu. Nie spodziewałem się, że aż tyle można z różnych kształtów główek "wycisnąć".

Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 1:04 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Obywatel główka owalna pierwotnie słuzyła do wykonywania sandaczowych kogutów.
Mam jeszcze chyba ze trzy takie koguty o wadze 15g i chyba dlatego, ze są lekki to mi sie ostały. Laughing
Przy zastosowaniu tej główki kogut nie przewracał sie na bok po opadniecięciu na dno. Do tego co najważniejsze jest możliwość lekkiego dźwignięcia koguta kotwicą do góry na co niejednokrotnie tylko czeka sandał z pyskiem przy samym chwoście aby zagryźć. Idea Z okrągłą główką tego się nie zrobi bo kogut przeważnie lezy na boku a podciągnicie linką powoduje tylko jego przesunięcie się po dnie.
maniek-
Praktyk
Praktyk

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 12:51 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zamker napisał:
Z okrągłą główką tego się nie zrobi bo kogut przeważnie lezy na boku a podciągnicie linką powoduje tylko jego przesunięcie się po dnie.
Kurcze ,a mnie wszyscy koguciarze powtarzali ,kogut ma tylko musnąć dno ,aby tylko dotknął ,a tu sie dowiaduje że ma poleżeć. :wink: Moze jeszcze jakieś rady dla nowicjusza . :wink:
Obywatel
Praktyk II st.
Praktyk II st.

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 5:35 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tu chyba nie ma reguły. To trochę jak z kobietą jedna lubi muśnięcia a druga... Very Happy :wink:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat